ŠEST DŮVODŮ PROČ SI ZAKOUPIT ELEKTROKOLO!

PROČ elektrokolo? Šest pádných důvodů, proč přesednout na elektrokolo.Rychlost i ohleduplnost k životnímu prostředí

Přibližně polovina všech jízd autem je kratší než pět kilometrů. Trasy, které lze bez jakékoli námahy absolvovat na kole – bez kolon a hledání parkoviště. Ušetří to nejen nervy, ale i životní prostředí. S ekologickým a ekonomickým vědomím jízda na elektrokole potěší ještě více.

 

Zdraví a kondice

Jízda na kole upevňuje zdraví. Ale teď po pravdě: Také raději jedete autem nebo autobusem? Na elektrokole budete ale jezdit zaručeně rádi. Již sama radost z jízdy Vám pomůže k překonání případné nechuti k pohybu. Jen tak mimochodem budete ostatně trénovat i srdce a krevní oběh – bez zbytečných výkonnostních špiček. Pohyb na elektrokole je nejen zdravější a efektivnější, ale pomáhá i k odstranění nadváhy.

 

Chladná hlava a pohodlí

Do kopce, z kopce a stále se stejným tempem šlapání? Nejeden se přitom notně zapotí. Cyklistu na elektrokole to nechá chladným. Sám totiž rozhoduje o tom, kolik vlastní síly do pohybu vpřed investuje. Zbytek už převezme perfektně seřízený pohon elektrokola. Přijedete tak do práce relaxovaní a v klidu místo zpocení a stresovaní.

 

Flexibilita a nezávislost

Díky elektrokolu využijete následující jednoduchý vzorec: Velký dojezd + vysoká rychlost = nové horizonty. V praxi to znamená: Pokud jste dosud při velkých vzdálenostech ani ve snu nepomysleli na to, že je urazíte na kole, u elektrokola nebudete dlouho váhat. Ať se jedná o vzdálenosti při pravidelných jízdách do práce nebo dlouhé cyklistické trasy: vzdálené cíle se na elektrokole přiblíží na dosah ruky.

 

Úspora a výhodná cena

Nelíbí se Vám zvyšování nákladů? Elektrokolo Vám umožní mobilitu bez velkých provozních a pojišťovacích nákladů. A protože Vaše kolo pohání proud ve spojení se silou svalů, bude Vás stát mobilita jen zlomek toho, co byste dali za pohonné hmoty při jízdě autem. Náklady na 1 km. činí maximálně 4 haléře!!!

 

Ve společnosti a s dobrou náladou

Ať již pojedete ve dvou, s rodinou nebo ve větší skupině: dlouhé cyklistické túry přinášejí dobrou náladu a upevňují vztahy. Především tehdy, když všichni šlapou do pedálů stejným tempem. Na elektrokole pojedou i méně výkonní cyklisté stejnou rychlostí jako ti trénovaní. Je zajisté lepší jet na kole pohodlně a společně než sám. A všichni navíc dorazí do cíle stejně a s dobrou náladou.